Vajon amikor beszélek, tudom, hogy az mit jelent és valójában mit kommunikálok vele?

2023.05.10

A Biblia azt mondja, "Kérj és megadatik." (az angol ask szó jelentése nem csak kérés, kérdezés is) Tehát amikor kérdezek, akkor is kérek, a szavaimmal. Az abrakadabra arámi eredetű szónak többféle jelentést tulajdonítanak, ezek közül néhány: – varázsolok; – a szavaimmal teremtek; – azt hozom létre, amit mondok.

Többféle kommunikációs eszközünk van, néhány módszer tanítja is az erőszakmentes, tiszta kommunikációt. Vajon, ha nem számít az, hogy milyen szavakat használunk, akkor minek mondják néhányan, legyen tiszta kommunikáció, figyelj arra, milyen szavakat használsz. Ugye mennyivel kellemesebb valaki olyannal beszélgetni, akinek érthető, világos a szóhasználata, aki ízes és változatos szavakat használ?

A magyar nyelvünk világhíres szépségéről, változatosságáról. Én is imádom, bár én nem elemzem a szavak összetételét és nem szoktam a szótagokat sem nagybetűvel kiemelni. Az, ahogyan kommunikálok, beszélek, kifejezi azt, aki, ami vagyok, a szándékaimat és azt is, hogy milyen programok, működési sémák, elvek alapján működöm. Szerintem sokan nem nagyon látják, mit beszélnek, mit írnak, vagyis, azt, hogy az mit is jelent valójában.

Elképesztő mennyiségű okoskodás, spirituális aranyköpés és filozofálgatás kering, amit ha elolvasunk, és megnézzük mit is mondott azzal az illető, egész más bújik meg a szavak mögött. Lehet, nem azt akarta mondani, ha utólag ránézünk mit írt, mégis azt írta. Ez tőlem kekeckedésnek is hangozhat, most ezt vállalom, hogy a nevem Kekecki Andi és kielemzek néhány szót, kifejezést, némelyik helyett alternatívát is ajánlok.

Szerintem érdemes figyelni arra, hogy a szavaimmal mit kommunikálok, akár a testemnek, vagy másoknak. Ugyanis azzal teremtem meg a valóságomat, amit mondok és gondolok.

"Tudósok bebizonyították, hogy a DNS-t újra lehet programozni szavakkal, vagy külső frekvenciákkal. A DNS kapacitásának csak 10 %-át teszi ki a fehérjeszintézis. Sokáig a fennmaradó 90%-ot "hulladék" DNS-nek tartották. Nyelvészek és más tudósok megállapították – A kromoszómák úgy működnek, mint egy holografikus számítógép. Az élő DNS mindig reagál a szavak által generált lézer frekvenciákra és a megfelelően használt rádióhullámokra is. Ezoterikus és spirituális tanítók évek óta tudják, hogy a testünk újraprogramozható a nyelv, szavak és gondolatok által."

Az eredeti, angol nyelvű cikket itt találjátok:

A tudósok bizonyítják, hogy a saját szavaink szerint a DNS programozható

  • A tudósok bebizonyítottak már egy csomó dolgot, meg annak az ellenkezőjét is.

Mi lenne, ha mi most közösen játszanánk valamit? Kérlek, tedd a két mutató ujjadat egymás mellé, és nézd meg egyformák-e és melyik hosszabb esetleg egy picit. Aztán távolítsd el őket egymástól, és az egyiknek kezd el mondogatni, – Nőj meg, nőj meg, nőj meg, nőj meg, nőj meg! Most újra hasonlítsd össze a két mutató ujjadat. Na, mi történt? Látsz különbséget? Most vagy meglepődsz, vagy nem, mind a kettő oké.

Talán hallottál már olyan embert, aki folyton azt hajtogatja, hogy ő egy szerencsétlen, neki semmi sem sikerül és minden tönkremegy, amihez csak hozzáér. Figyeld meg kérlek, hogy neki mi történik az életében. Nagy valószínűséggel azt látod, amiről beszél és ismételget magának. Nyilván ez az ő önmagáról kialakított nézőpontja. Ha ezt megváltoztatja és fülön csípi magát, amikor újra ilyesmiket kezd el hajtogatni, önmagának programozni, akkor megváltozik az is, amit tapasztalni fog. Mást fog teremteni, létrehozni.

Ha a szavaimmal átírhatom a DNS-em, ha pusztán azzal, hogy valakiben megbízom, ő megbízhatóbbként tekint saját magára. Ha a Biblia azt írja, kérj és megadatik, akkor mennyire lenne érdemes figyelnem arra, hogy milyen szavakat használok önmagammal és másokkal kapcsolatban? Ha azt mondom magamnak a tükörben, hú de csúnya, és öreg vagyok, ezzel létrehozok egy frekvenciatartományt, amelyre az Univerzum, a kvantumrészecskék reagálnak, és mivel ez az én szándékomat is kifejezi, akkor elkezd megjelenni egyre több olyan valami, ami alátámasztja, azt, amit mondtam. Ha néha megfigyelem, csak úgy próbaképpen, játszásiból, hogy az, amit ismételgetek magamban, az vajon milyen gyorsan jelenik meg a valóságomban, például nekem semmi sem sikerül.

Viszont szerencsémre, mivel én teremtettem, hoztam létre a szavaimmal a dolgokat, meg is tudom változtatni. Ez mekkora móka!

Néhányat megemlítek azokból a szavakból, kifejezésekből, amire az elején utaltam:

  • "Nem akarok bele avatkozni az életedbe" – Ha valaki így kezdi, akkor, de bizony, bele akar avatkozni.
  • "Nem akarlak megbántani" – De, meg akar bántani, és már előre tudja, hogy amit mondani fog, az nem lesz kellemes számomra. Viszont tőlem függ, hogy erre hogyan tekintek, esetleg jót nevetek és megköszönöm.
  • "Az az igazság"– Itt érdemes figyelni, valószínű, hogy nem az igazság fog elhangozni, vagy legalábbis úgy, ahogy a másik definiálja az igazságot. Ez az ő igazsága.
  • "Most őszinte leszek" – Itt is érdemes figyelni, vajon tényleg őszinte-e, és ez mit is jelent számára és számomra.
  • "Tévedsz" – Ez csak az én nézőpontom, hogy a másik téved. Nem téved, csak másképp látja a dolgokat. Mi lenne, ha ehelyett inkább azt mondanánk, oké, te így látod, én másképp, tiszteletben tartom, ahogy te látod. Kicsit másképp hangzik ez, mint az, hogy te tévedsz.
  • "Ez nem igaz" – Kinek mi igaz? Mindenkinek más az, amit igazságnak gondol vagy hisz.
  • "Tisztítsd meg magad, az elméd, a tested, szíved" – Ez olyan mintha piszkos vagy mocskos lennék, de legalábbis a másiknak tuti ez a nézőpontja rólam.

A kommunikációnkban használt szavaknak jelentésük van, ez pedig ott van egy közös tudatmezőben. Ezt az energiát közvetítjük a szavainkkal és persze az illetőnek mi van a fejében, a szavaiból ezt nagyjából lehet tudni. Nem azt mondom, hogy mostantól árgus szemekkel vizsgáljuk, hogy mit mondunk és mások mit mondanak, és hogy vajon mit akartak ezzel mondani. Enélkül is elég sok a félreértés. Mindenki úgy kommunikál, ahogy otthon látta, vagy eltanulta valakitől.  Mi lenne, ha csak figyelnénk, hisz az éberség alapképességünk? Fogjuk tudni, hogy az illető tényleg azt is gondolja, amit mond, vagy valami más van ott. 

Van egy vicces mondás: "Nem érdemes törődni azzal, hogy mások mit gondolnak rólunk, sokan azt sem tudják, hogy magukról mit gondoljanak..."

Szóval a saját működési módunkat sem látjuk át gyakran, néha ezért is kérünk meg valaki mást, hogy nézzen rá a dolgainkra kívülről. Gyakran az ő hozzájárulásával meglátjuk könnyebben azt, ami tovább lendít abból a helyzetből. És miképpen kérjük meg a másikat, arra, hogy nézzen rá a dolgainkra? Hát úgy, hogy elmondjuk neki, és a szavak, amelyeket használunk, a másiknak megadja azt az információt, amit mi épp ott nem veszünk észre.

Ha úgy gondoljátok, hogy engem választanátok erre, és valamire szeretnétek az én hozzájárulásomat kérni, megtiszteltetésnek veszem. Kérlek, nézzetek körül a honlapomon, többféle konzultációra van lehetőségetek. Csodás májust kívánok!